moim okiem

Idą Święta… Jak przetrwać ???

11 Gru , 2018  

Moi Drodzy… Święta to czas dla jednych wspaniały, wyczekany, wymarzony dla innych pełen niechcianych pytań i niezręcznych życzeń nie mówiąc już o spotykaniu niezbyt lubianych ludzi a może inaczej – pełen samotności… Oczywiście możemy się spierać, że my też jesteśmy przez kogoś niezbyt lubiani, zadający niechciane pytania czy składający kłopotliwe życzenia. Ale ten wpis nie jest o tym jacy my jesteśmy nie tacy 😉 tylko o tym jak poradzić sobie z wścibstwem, nadopiekuńczością, krytyką czy wieloma innymi dziwnymi zachowaniami wobec nas lub z własnym smutkiem. Najbardziej wrażliwi na taki sposób świętowania jesteśmy wtedy gdy u nas jest nieco pod górkę w jakimś obszarze.

Najczęstsze obszary trudnych pytań, życzeń ?

kategoria1 :

Kiedy Ty wreszcie kogoś sobie znajdziesz?  Kiedy bierzesz ślub? ( co roku to samo)

Proponowane odpowiedzi gwarantują, że następnych pytań nie będzie.

Nie gustuję w związkach monogamicznych.

Przykro mi gustuję w kobietach/facetach w Polsce ślubu nie będzie.

(z ironią – zwykle rozumieją- sprawdziłam kiedyś osobiście)

kategoria2:

Kiedy będą dzieci? Już tak długo próbujecie… Życzę, żebyśmy za rok cieszyli się maluszkiem…

Jeśli Wy chcecie się cieszyć to sobie go zaplanujcie szybko na pewno zdążycie.

To pytanie ma na celu sprawić nam przykrość – bo tak brzmi, czy coś innego?

Nie chcemy mieć dzieci. A Wy?

My nie próbujemy, cieszymy się seksem.

kategoria3:

Jak tam Ci się powodzi w firmie?  Kiedy kupujesz mieszkanie/dom/mercedesa? Życzymy Ci pieniążków (padają najczęściej kiedy nie wiedzie się nam dobrze)

Jestem rentierem.

Nie mogę się zdecydować, która posiadłość jest dalej od tych pytań.

Jak tylko zamknę konto w Genewskim Banku.

kategoria4:

Jak zdrowie, już po tej chorobie, jak badania? Jaka diagnoza?  Kiedy operacja?

Nie chcę o tym opowiadać. To moje intymne osobiste sprawy i ja wybieram kiedy i komu o tym mówię. (spokojnie i z uśmiechem)

kategoria5:

Co słychać u X ? Jak mu idzie z tym czy z tamtym?

To jest pytanie do X. (jak zdarta płyta) i pojawia się : to co nie wiesz? Wiem, ale nie plotkuję. Wiem, ale nie jestem upoważniona/ -y.

kategoria6:

Żebyście do siebie wrócili dla dobra dzieci.

Sugerujesz, że chcemy dla naszych dzieci źle? Uważasz, że krzywdzimy nasze dzieci? Mamy inne zdanie. Dla dobra dzieci nie wrócimy.

ŻYCZENIA DLA OSÓB, KTÓRYCH NIE CIERPISZ ZE WZGLĘDU NA ICH NIEŻYCZLIWOŚĆ

Życzę Ci aby wszystko co życzysz innym, co robisz ze względu na innych ludzi i o czym myślisz wróciło do Ciebie zwielokrotnione. ( a co to będzie… no cóż nie od nas zależy 😉 )

Samotność – podzielę się z Wami czymś bardzo osobistym. 8 albo 9 lat temu spędziłam samotne święta z założenia. Zostałam w domu mojej koleżanki z jej psem a ona wyjechała do rodziny. Zrobiłam sobie kilka uszek uszka, pół litra barszczu, kluski z makiem (jeszcze nie wiedziałam jak robi się makówki) śledzia, rybkę i kapustę no i opłatek. Zawinęłam się w koc, skrzył się kominek , piękna choinka, obejrzałam koncert kolęd, film, chwilę porozmawiałam z rodzicami telefonicznie. Rozpoczęłam moją wigilię. Poukładałam myśli, uczucia, emocje… Podzieliłam się opłatkiem składając w myślach życzenia wszystkim, którym chciałam.  To były dobre święta… Oczyszczające. Wspominałam, płakałam, planowałam, uśmiechałam się.

Dobrych Świąt Kochani.

, , ,Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *